Kundenreportage_Systemhydraulik_Ruhfus_9.JPG

Reportáže o zákazníkoch spoločnosti MEWA

Vo firme RUHFUS GmbH to vďaka spoločnosti MEWA „ide ako po masle“

Firma RUHFUS úspešne vyhlásila vojnu zvyškom oleja – s rohožami na zachytávanie oleja a čistiacimi utierkami MEWA

 • Čistý imidž

  „Problém s poriadkom bol vyriešený. S kontajnermi na čistiace utierky to vyzerá správne upratané.“

 • MEWATEX pre hrubé, PROTEX pre jemné detaily

  „Sčasti potrebujeme čistiace utierky, ktoré bezchybne a bezo zvyšku čistia, čo je pre nás absolútne dôležitá.“

 • Multitex – olejová vaňa v praktickom formáte

  „Keď olej odkvapkáva, potom sú absorpčné rohože presne to pravé.“

 • Ideálny komplexný balík

  „Environmentálna myšlienka nás presviedča, že utierky majú super kvalitu a spolupráca je skvelá.“

Informácie k spoločnosti:

RUHFUS Systemhydraulik GmbH je tradičný podnik, ktorý sa špecializuje na zákaznícky špecifické konštrukcie a výrobu komplexných hydraulických valcov. Firma bola založená v roku 1908, najprv na výrobu pružín, ktorá bola ukončená v roku 1994. Od roku 1959 sa vyrábajú hydraulické valce s dĺžkou až do 16 metrov. Tieto valce sa používa pri stavbe vodných diel, priehrad a kamenných mlynov. V prevádzke v Neuss je zamestnaných 108 zamestnancov, v druhom závode v Číne pracuje 28 zamestnancov.

Biely dom z 50-tych rokov v blízkosti prístavu v Neuss sa na prvý pohľad z ulice zdá byť skôr malý a nebadateľný: firma RUHFUS Systemhydraulik GmbH víta zákazníkov bez akéhokoľvek vnucovania. Prvý dojem je však klamlivý, pretože dvere sa otvoria k ďalším budovám v areáli podniku a nečakane veľkým závodným halám. A tu ležia: metre dlhé rúry, tyče, piesty, valce. Majú dĺžku až do 16 metrov a patria k najväčším a najrobustnejším svojho druhu. Keď obrovské hydraulické valce opustia firmu RUHFUS GmbH, dostanú sa najnáročnejšie miesta použitia: banské diela, priehrady, kamenné mlyny, plavebné komory, veterné turbíny.

Kam s toľkými mazivami?

Práca na valcoch je však mazľavá záležitosť. Pri vŕtaní a frézovaní sa totiž používajú veľké množstvá olejov a chladiacich-mazacích látok, ktoré sa potom ešte zmiešavajú so šponami vznikajúcimi pri frézovaní. Kam s nimi? „Predtým sa nám tu všade povaľovali zaolejované jednorazové čistiace utierky. To pri návšteve zákazníkov nevyzeralo dobre.“ Okrem toho to nebolo v súlade s firemnou filozofiou, pretože firma RUHFUS chce chrániť životné prostredie a zabrániť vzniku odpadov. Spoločnosť MEWA sa tak zjavila v pravý čas.

„Myšlienka utierok na opakované použitie nás presvedčila.“

Rozhodnutím sa pre čistiace utierky MEWA sa vyriešil aj problém s poriadkom: „S kontajnermi na čistiace utierky to vyzerá správne upratané.“ Úplne iný pohľad ak na tie hory jednorazových utierok, ktoré sme tu mali predtým.“ Zamestnanci firmy RUHFUS si poradia s množstvami oleja pomocou MEWATEX – robustnej univerzálnej utierky. Sčasti sa používajú aj utierky MEWA PROTEX, ktoré prakticky nepúšťajú vlákna. „Máme veľké hydraulické ventily, ktoré ovládajú pomocou ventilov, kde sa skutočne nesmú nachádzať žiadne nečistoty. Preto potrebujeme čistiace utierky, ktoré bezchybne a bezo zvyšku čistia, čo je pre nás absolútne dôležitá.“

Potom, ako sa firma RUHFUS presvedčila o čistiacich utierkach, prišli do hry aj rohože na zachytávanie oleja Multitex. „Keď olej kvapká – a toho teda máme dostatočne – tak potom sú rohože Multitex presne to pravé.“